AVH-yhdistykset, Etelä-Suomi

Etelä-Suomen järjestösuunnittelijana toimii Veijo Kivistö.


Afaatikot ja Omaiset ry -
Afatikerna och deras Egna rf

Yhdistyksen kotisivut

 Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Martti Pöysti (puheenjohtaja)
puh.050-3556211
martti.poysti@gmail.com


Uudenmaan AVH-yhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut 

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä                    

Heidi Eloranta (toiminnanjohtaja)                             
p. 040 540 8884
yhdistys@afasiakeskus.fi        
Vipusentie 3, 00610 Helsinki   

Liikunnan yhteyshenkilö
Kauko Karila
p. 09 389 2106
km.karila@kolumbus.fi    

Keskustelukerho Stafat
Leena Malkamäki
p. 040 503 1863
Alle 50-vuotiaiden ryhmä
Sari Dunder 040 861 8621
Päivi Mäklin

alle50avhvertaistuki@gmail.com

Svenska afasiklubben
Victoria Mankki
p. 0400909 904

Boccia-kerho

Kauko Karila
p. 09 389 2106
km.karila@kolumbus.fi

Keilailukerho

Ilmo Suurnäkki
p. 0400 577 340
ilmo.suurnakki@luukku.com

Joogaryhmä

Heidi Viheriälä
p. 040 584 3188

Omaisten ryhmä

Raili Salmi
p. 050 468 9880
raili.tero@gmail.com

Kirkkonummen AVH-kerho

Eija Alanko
p. 0400 506 263
eija.alanko@kirkkonummi.fi

Susanne Josefsson
p. 050 3274796
susanne.josefsson@kirkkonummi.fi

Espoon AVH-kerho

Tuulikki Saikkonen
p. 040 527 6703
tuulikki.saikkonen@kolumbus.fi

Karjaan AVH-kerho/ Karis -klubben

Gunnel Törnroth
p. 019 230 432

Porvoon AVH-kerho           

Juha Ainasoja
p. 0400 877 080 
juhaainasoja@gmail.com 

Sirpa Ainasoja
p. 040 562 3373

Loviisan AVH-kerho                                          

Lasse Gröndahl 
p. 0500 496 995
lars.grondahl@sulo.fi

Loviisan AVH-kerho, liikunnan yhteyshenkilö

Lasse Gröndahl, ks. yllä

Vantaan AVH-kerho
Raimo Nikkanen
p. 040 730 4973


Etelä-Karjalan AVH-yhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut

sähköpostiosoite: halvaus@gmail.com   

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Ossi Martikainen (puheenjohtaja)
p. 050 536 1460
ossi.martikainen@elisanet.fi

Sirkka Kaukovalta (sihteeri)
p. 040 550 7469
halvaus@gmail.com  

Maija Kaipia (liikuntavastaava)
p. 040 838310
maija.kaipia@pp.inet.fi 

Imatran AVH-kerho

Koskikatu 2, 55120 Imatra
halvaus@gmail.com

Lappeenrannan AVH-kerho

Kerho toimii Mikonsaarentie 15, Lappeenranta

Rohkeat AVH-teinit

Valtakatu 26 A 1, Lappeenranta
Kati Sinkkonen-Kattelus
p. 040 7424901
kati.sinkkonen@gmail.com




Keski-Uudenmaan AVH-yhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut

Ritva Peevo (puheenjohtaja)
p. 040 502 9553
ritva.peevo@gmail.com

Hanni Koljonen (sihteeri)
p. 040 706 8059
hakoljon@kolumbus.fi

Keskiviikkokerho koko jäsenistölle
Kokoontuminen keskiviikkoisin: Viertola, Timontie 4, 04200 Kerava

Erja Johansson
p. 050 556 4001
erja.johansson@elisanet.fi

Hyvinkään Aivoituskerho

Sanna Sarja
p. 050 331 3081
sannasarja@luukku.com 

Kari Sarja
p. 045 806 3006

Järvenpään AVH-kerho

Harri Hämäläinen
p. 040 746 1181
harri.hamalainen4@saunalahti.fi

Mäntsälän AVH-kerho

Pirjetta Salenius
p. 050 302 5860
pirjettasalenius@hotmail.com

Nurmijärven aivohalvaus- ja afasiakerho
Timo Kettula
p. 044 270 9013 
timo.kettula@kolumbus.fi


Kymenlaakson AVH-yhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Yhdistys kokoontuu: Tuulensuoja, Hallituskatu 9, 45100 Kouvola
Posti: Kulotie 23, 45200 Kouvola
Yhdistyksen puhelin 044 344 1988

Esa Vitikainen (puheenjohtaja)
p. 040 547 4473
vitikainenesa@gmail.com

Leena Punkanen (sihteeri)
p. 040 773 0887
leena.punkanen@saunalahti.fi

Haminan aluekerho
Esa Vitikainen
p. 040 547 4473
vitikainenesa@gmail.com
Karhulan aluekerho 

Asko Vepsä 
p. 050 582 8770
asko.vepsa@kymp.net

Kuusankosken aluekerho                                 

Elma Mäkinen
p. 0400 335 097   

Suur-Kouvolan aluekerho                                 

Tomi Iivonen
p. 040 762 6339



Lohjan seudun AVH- ja afasiayhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Ulla Parkkonen (sihteeri)
p. 050 555 2945
ullaparkkonen@gmail.com

Liikunnan yhteyshenkilö
Olavi Nyman
p. 050 573 9325    




Päijät-Hämeen aivohalvaus- ja afasiayhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut
Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä! 

Maarit Leskinen (puheenjohtaja)
p. 040 719 8706
maarit.leskinen@luukku.com

Marju Rosimo (jäsenasiat)
p. 040 501 2978
marju.rosimo@hotmail.fi

Kuukausitapaamiset Lahden Invakeskuksessa
(Hämeenkatu 26 A, 3. kerros)
kuukauden viimeisenä keskiviikkona klo 13.00 - 15.00.

Heinolan AVH-kerho
Raija Hakkarainen
p. 040 5242 318 tai 03 715 6617
raija.hakkarainen@hotmail.fi

Heinolan AVH-kerho kokoontuu kuukauden neljäs maanantai 
Tuttavan tuvalla, Koulukatu 18, Heinola klo 15.30 - 17.30

Aivo aktiivit -ryhmä                                    

Sirpa Manninen
p. 040 822 6539
sirpamanninen@hotmail.com   

Ryhmä kokoontuu joka kuukauden 2. tiistai
Talasmökillä klo 12.00 - 15.00
Talaanrannankatu 4, 15150 Lahti