AVH-yhdistykset, Pohjois-Suomi

Pohjois-Suomen järjestösuunnittelija on Risto Lappalainen.


Haukiputaan Aivoyhdistys ry

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä

Raimo Hälinen (puheenjohtaja)
p. 040 068 0889

Lilja Sassi (sihteeri)

p. 044 310 0541

Eino Ronkainen (jäsenasiat)
p. 040 831 6336
eino.ronkainen@gmail.com

Kerho kokontuu maanantaisin Haukiputaan seurakuntakeskuksen Fosterus-salissa klo 12.30-14.30.


Jokilaaksojen AVH ry

Yhdistyksen kotisivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä

Armi Parviainen (puheenjohtaja)
p. 040 847 8071
puheenjohtaja.jokilaaksojenavh@gmail.com

Jari Vierimaa (varapuheenjohtaja)
jari.vierimaa@kotinet.com

Sari Niku (sihteeri)
sihteeri.jokilaaksojenavh@gmail.com

Tauno Yli-Hukka (vertaistukihenkilö)
p. 044 263 6290
taneylihukka@gmail.com

Ylivieskan alueen neuroklubi

Armi Parviainen
ks. yhteystiedot yllä

Aivovoimaa-kuntosaliryhmä

Helena Sarlin (liikuntavastaava)
p. 044 545 1154

Matias Timlin (liikuntavastaava)
p. 0400 382 815

Aivoriihi-kuntosaliryhmä

Laila Nukarinen
p. 040 765 7302

Sirkka-Liisa ja Mauno Järvi
p. 0500 737 409

Haapaveden AVH -omaisten ryhmä
Mattila Anna-Maria
p. 040 576 9015


Kainuun aivoyhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä

Kristiina Anttonen (puheenjohtaja)
p. 050 597 5227 (iltaisin)
krisse.anttonen@gmail.com

Marja Hirvonen (sihteeri)
p. 040 564 9785
koti_hirvonen@hotmail.com

Terttu Härkönen (varapuheenjohtaja ja rahastonhoitaja)
p. 050 359 6648
terttu.harkonen@wippies.fi

Helena Tervonen (vertaistukihenkilö)
p. 044 915 5333

Mikko Ahonen (vertaistukihenkilö)
p. 044 274 9596

Kajaanin AVH-kerho
Rauni Heiskanen 
p. 046 526 4901
heiskanenrauni@gmail.com

Kuhmon AVH-kerho
Jari Kilpeläinen
p. 0400 161 739
kilpelainenjari@gmail.com 

Sotkamon neuroklubi
Helena Tervonen 
p. 044 327 4607 

Ylä-Kainuun AVH-kerho (Hyrynsalmi, Suomussalmi, Puolanka)
Kerho kokoontuu yhdessä Suomussalmen sydänkerhon kanssa Ämmän kamarilla kk 1 torstai klo 16.00.
Yhteyshenkilöt sydänyhdistyksestä: Tuula Väyrynen p. 0400 289 108, Markku Kyllönen p.044 711 968 

Liikunnan yhteyshenkilöt
Teuvo ja Marja Hirvonen
p. 040 564 9785
koti_hirvonen@hotmail.com


Lapin aivoyhdistys ry

Yhdistyksen kotisivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä

Marja-Leena Laiho (puheenjohtaja)
p. 0400 691 924
marja-leena.laiho@pp.inet.fi

Irma Kyrö (sihteeri)
p. 040 5621 855
ik56.kyro@gmail.com

Inarin kerho- ja retkitoiminta

Kari Tammela
p. 040 837 7691
kari.tammela@gmail.com

Kittilän kerho

Paula Lehtonen
p. 040 828 7880
paula.lehtonen@pp.inet.fi

Sodankylän kerho                                            
Eila Aikio (liikunnan yhteyshenkilö)                                                                
p. 040 746 3322
eila.aikio@luukku.com
Kemijärven kerho
Tommi Vanhala
p. 041 363 4055
avt.vanhala@gmail.com


Länsi-Pohjan AVH-yhdistys ry

Yhdistyksen internetsivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä

Eero Knuuti (puheenjohtaja)
p. 040 748 7313
eero.knuuti@gmail.com

Kemin kerho

Olavi Leppikangas
p. 050 411 7249
olavileppikangas@gmail.com

Keminmaan kerho

Eero Knuuti
p. 040 748 7313
eero.knuuti@gmail.com

Tornion kerho, Rajan diskettivikaiset

Helena Mursu
p. 044 202 9872
helenamursu@gmail.com




Pohjois-Pohjanmaan Aivoyhdistys ry

Yhdistys kokoontuu maanantaisin klo 12-16
Kastellin kirkon Pappilankammarissa, Töllintie 38, 90230 Oulu

Yhdistyksen kotisivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Juha Kiuru (puheenjohtaja)
p. 
pj.ppnaivoyhdistys@gmail.com

Teuvo Vähäkainu (sihteeri)
p. 0400 267 174
vahakte@gmail.com

Limingan AVH-kerho
Seija Sutela
p. 040 830 1394
seija.sutela@liminka.fi

Kuusamon kerho
Marja-Leena Laine
p. 040 730 2354
marja-leena_.l@luukku.com 

Muhoksen kerho
Sinikka Karppinen
p. 040 768 3155
sinikka.karppinen@muhos.fi
Pudasjärven kerho
Keijo Rääpysjärvi
p.040 7522018
keijo.raapysjarvi@gmail.com
Raahen kerho
Marika Alasuutari
p. 040 135 7960
marika.alasuutari@ras.fi


Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.