Kielellinen erityisvaikeus -yhdistykset, Etelä-Suomi

Etelä-Suomen alueen järjestösuunnittelija on Veijo Kivistö.


Hyvinkään seudun dysfasiayhdistys ry

Yhdistyksen sivut

hyvinkaan.dysfasiayhdistys@hsdy.org

 

Nina Väyrynen (pj)
Nina.HSDY@gmail.com

Päivi Heikkinen
p. 040 568 0505
paivi.heikkinen@kolumbus.fi 




Kymenlaakson autismi-, asperger-, dysfasia- ja ADHD-yhdistys AADA RY

Yhdistyksen sivut

kymenlaakson.aada@gmail.com

Facebook: Aada ry.

Kata Kaukiainen (puheenjohtaja)
p. 040 732 0285
puheenjohtaja.aada@gmail.com

Anne Uotila (sihteeri)
p. 0400 235 512
sihteeri.aada@gmail.com

Vertaistoiminta Kouvolassa

Vanhempain ja läheisten vertaistukiryhmä Kouvola
Toimitila Veturi Kauppamiehenk.4, 2. krs. 18.00 - 19.30
Kevään tapaamiset: to. 28.1, ma. 29.2, to. 24.3, to. 14.4
Yhteyshenkilö: vertaisohjaaja Kata Kaukiainen, kata.aada@gmail.com p. 045 121 9331

Neuron kirjon aikuiset -ryhmä Kouvola
ti. 23.2 17.30 - 19.00 Toimitila Veturi Kauppamiehenk.4, 2. krs ja
la. 21.5 klo 15.00, toiminnallinen tapaaminen, Anjalan nuorisokeskus
Seuraa Aadan facebook-ryhmää ja nettisivuja mahdollisten muutosten vuoksi.
Yhteyshenkilö: vertaisohjaaja Kata Kaukiainen, kata.aada@gmail.com p. 045 121 9331

Vertaistoiminta Kotkassa

Vanhempain ja läheisten vertaistukiryhmä Kotka
Vuoden ensimmäinen tapaaminen ma 1.2 alkaen, joka kuukauden 1. maanantaina klo 17.00 - 19.00, Kumppanuustalo Viikari, Mariankatu 24, Kotka.
Kevään tapaamiset: ma 1.2, ma 7.3, ma 4.4 ja ma 2.5.
Yhteyshenkilö Minna Kurki, p. 050 5454 152, m.kurki@kymp.net

Vertaistoiminta Lappeenrannassa

Vanhempain ja läheisten vertaistukiryhmä Lappeenranta
Seuraa ilmoitteluamme Aadan facebook-ryhmssä, nettisivuillamme ja Vartti-lehdessä.
Yhteyshenkilö Kata Kaukiainen, p. 045 121 9331, lappeenranta.aada@gmail.com


Länsi-Uudenmaan Neuris ry.

Yhdistyksen sivut

Jäsenasiat ja kyselyt:
Sari Wahlroos
p. 045 606 3505 (Toimiston puhelinnumero avoinna: ma - to 10–15 ja pe 10–14)
sähköposti: sihteeri.neuris@gmail.com

Lisätietoa yhdistyksen ryhmätoiminnasta saa: www.as-yhdistys.com

Tervetuloa mukaan!

Pääkaupunkiseudun dysfasiayhdistys ry

Yhdistyksen sivut

Tuija Kaijalainen (puheenjohtaja)
tuija.kaijalainen@paakaupunkiseudundysfasiayhdistys.fi

Katja Niemi (jäsenasiat)
katja.niemi@paakaupunkiseudundysfasiayhdistys.fi