Kielellinen erityisvaikeus - yhdistykset, Länsi-Suomi

Länsi-Suomen alueen yhdistysten yhteyshenkilönä toimii suunnittelija Elina Salo-Orkamaa.


Etelä-Pohjanmaan ja Pohjanmaan kielellinen erityisvaikeus -yhdistys KiErVa

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Anne Mäenpää (pj)
oinas76@luukku.com

Maarit Lehdikko (vpj)
lehdee4@gmail.com

Maria Luodes (sihteeri)
luodes.maria@gmail.com



Kanta-Hämeen asperger-, autismi-, dysfasia- ja ADHD-yhdistys HYMY RY

Yhdistyksen sivut

kantahameen.hymyry@gmail.com




Lahden seudun kielelliset kuntoutujat KieKu ry

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Yhdistyksen sivut

kiekury@gmail.com

Jäsenasiat:

Tuomo Leppänen
p. 044 077 6845 
tuomo@leppaset.com




Suomen Kielipolku SLI ry

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Yhdistyksen sivut

kielipolku@gmail.com

Hannu Lehto (pj., jäsenasiat)
p. 050 374 3003
hannu@lehto.info

Anu-Maarit Lehtonen (rahastonhoitaja, varapj.)
p. 050 466 6331

Tampereen perhekerho
Taru Lehto, p. 040 542 3209, taru@lehto.info
Hannelen Selin, p. 045 260 2141, hannele.selin1@gmail.com
Tampereen perheliikunta
Johanna Jankkari p. 044 070 3660, johanna.jankkari@gmail.com
Puhu Vaan - nuorten aikuisten vertaisryhmä

Viivi Viita
p. 044 252 4600
viivi.viita@jippii.fi

Sastamalan Seudun Erityislasten Tukiryhmä ERKKI
Hannu Laaja, p. 0500 886 037, hannu.laaja@saunalahti.fi


Satakunnan SAMDY ry

– Autisminkirjo, ADHD ja kielellinen erityisvaikeus

Yhdistyksen sivut

Satakunnan yhteisökeskus, Isolinnankatu 16, 28100 Pori p. 044 346 0898, samdy@samdy.info. Päivystysaika toimistolla sopimuksen mukaan.

Tuija Koski (puheenjohtaja)
puheenjohtaja@samdy.info

Saara Korkeamäki, jäsenasiat
p. 040 848 3414 (iltaisin)
samdy@samdy.info


Varsinais-Suomen kielellisen erityisvaikeuden tuki

Yhdistyksen sivut

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Salla Jaakola, puheenjohtaja
p. 045 636 3020
keinuva@gmail.com

Suvi Lahti, sihteeri
p. 041-3631562
keinuva@gmail.com