Kielellinen erityisvaikeus - yhdistykset, Pohjois-Suomi 

Pohjois-Pohjanmaan, Kainuun ja Pohjois-Suomen alueilla ei ole tällä hetkellä Kielelliseen erityisvaikeuteen liittyvää vertaisryhmätoimintaa, mutta voit liittyä valtakunnallisen yhdistyksen jäseneksi. Jos olet kiinnostunut vertaistoiminnasta alueella, ota yhteys järjestösuunnittelija Risto Lappalaiseen, p. 040 5437 290, risto.lappalainen@aivoliitto.fi.

Suomen Kielipolku SLI ry

Tutustu yhdistyksen esitteeseen tästä linkistä!

Yhdistyksen sivut

kielipolku@gmail.com

Hannu Lehto (pj., jäsenasiat)
p. 050 374 3003
hannu@lehto.info

Anu-Maarit Lehtonen (rahastonhoitaja, varapj.)
p. 050 466 6331

Tampereen perhekerho
Taru Lehto, p. 040 542 3209, taru@lehto.info
Hannelen Selin, p. 045 260 2141, hannele.selin1@gmail.com
Tampereen perheliikunta
Johanna Jankkari p. 044 070 3660, johanna.jankkari@gmail.com
Puhu Vaan - nuorten aikuisten vertaisryhmä

Viivi Viita
p. 044 252 4600
viivi.viita@jippii.fi

Sastamalan Seudun Erityislasten Tukiryhmä ERKKI
Hannu Laaja, p. 0500 886 037, hannu.laaja@saunalahti.fi


Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.